آموزش حسابداری همراه با استخدام

آموزش حسابداری همراه با استخدام

0.0

آموزش حسابداری همراه با استخدام ویژه بازار کار

(مگه همچین چیزی وجود داره؟)

دلیل این‌‌که علاقه‌مندان به فعالیت در شغل حسابداری، به‌دنبالِ آموزش حسابداری همراه با استخدام هستند، چیست؟ چرا باید دوره آموزش حسابداری در تبریز افراد را به سَمت استخدام در بازار کار سوق دهد؟ آیا هدف این افراد چیزی جز کسب درآمد از طریقِ مهارت مورد نظر می‌باشد؟

با بررسی مختصر، می‌توان نتیجه گرفت تقریباً بسیاری از دانشجویانِ حسابداری که در دانشگاه‌ آموزش می‌بینند، نمی‌توانند به راحتی وارد بازارکار شوند. دلیل این امر عدمِ مطابقت دروس آموزشیِ دانشگاه و اطلاعات مورد نیاز برای فعالیت در شغل حسابداری می‌باشد. به‌عبارتی دیگر عدم تدریس صحیح در دانشگاه موجب گردیده، اکثر فارغ‌التحصیلان این رشته نتوانند بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام شرکت‌ها درآیند.

باتوجه به این‌که حسابداری در کل تعریف واحدی دارد، و از قوانین و استانداردهای مشخّصی تبعیت می‌کند، اما با سرفصل‌ها و روش تدریس مناسب، می‌توان آن را در عمل اجرا نمود.  

حال این سوال مطرح می‌شود: معیار انتخاب بهترین آموزش حسابداری که افراد را صاحب درآمد می‌نماید، چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید با مولفه‌های کلی دوره‌های آموزش حسابداری که افراد را به شغلِ دلخواه می‌رساند، آشنا گردید.

اولین و مهم‌ترین معیارِ انتخاب بهترین آموزش حسابداری، شناختِ دلایلِ نیازِ بازار کار به حسابدار، توسطِ برگزارکننده می‌باشد؛ تا براساس آن پایه‌ریزیِ دوره انجام شود. سپس سرفصل‌های مرتبط و تعداد جلسات مشخص شده، و روش تدریسِ مناسب نیز تعریف گردد.چرا حتی با رشته غیرمرتبط می‌توان وارد این حرفه شد؟

آموزش جامع آنلاین حسابداری
جهت اطلاع از دوره آنلاین حسابداری، روی عکس بالا کلیک کنید.
کلاس حسابداری

کلاس حسابداری کجا باید برم؟

معمولاً اولین پرسش در ذهن کسانی که در جست‌وجوی آموزش حسابداری به‌قصد استخدام هستند، این سوال می‌باشد: کلاس حسابداری کجا برم؟

در وهله اول باید با این نفرات و دلیل پرسش آن‌ها آشنا شویم. دو گروه از افراد هستند که به‌دنبال یادگیری حسابداری می‌باشند:

 1. گروه اول شامل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری می‌باشند که علی‌رغم تحصیلات دانشگاهی، توانایی لازم برای ورود به بازارکار را ندارند.

این گروه معتقدند که به حسابداری، تسلط کامل داشته و تنها با گذراندن دوره آموزشی نرم‌افزار حسابداری می‌توانند به‌راحتی به استخدام شرکت‌ها درآیند. اما واقعیتِ بازارکارِ حسابداری، عکس این تفکر را نشان می‌دهد. برای درک این ‌موضوع به مثال زیر توجه کنید:

اگر شخصی فاقد مهارت رانندگی باشد، می‌تواند ماشین پراید را بِراند؟ بنز چه‌طور؟ مسلماً جواب منفی است. اما اگر همان شخص رانندگی را به‌درستی آموخته باشد، حتی جرأت راندن کامیون را نیز به‌دست می‌آورد.

این مثال در مورد حسابداری و نرم‌افزار حسابداری نیز صدق می‌کند. حسابداری همانند مهارت رانندگی و نرم‌افزار حسابداری به مثابه ماشین می‌باشد. اگر شخصی دارای مهارت حسابداری به‌صورت کاربردی باشد، قابلیت استفاده از تمام نرم‌افزارهای حسابداری را دارد.

در آخر لازم به‌ذکر می‌باشد که اگر اشخاص می‌توانستند با آموزش نرم‌افزار حسابداری، به جذب شرکت‌ها درآیند، تمامی افراد فقط با گذراندن دوره کوتاه‌مدت نرم‌افزار مالی می‌توانستند مسیر موفقیت حسابداری را طی نمایند.

 1. گروه دوم افرادی هستند که در رشته‌هایی مغایر با حسابداری آموزش دیده‌اند، و پیش‌زمینه‌ای از این مهارت ندارند؛ اما به‌دلیل تقاضای زیاد بازارکار، تمایل به آموزش و کسب درآمد از حسابداری دارند.

البته در میان این گروه، افرادی بوده‌اند که در زمینه حسابداری به موفقیت بالایی دست یافته‌اند. همان‌طور که قبلاً مطرح گردید، حسابداری رشته‌ای فنی می‌باشد و تمامی افراد قابلیت یادگیری این رشته را دارند.  

تنها شرط آموزش‌پذیری حسابداری، علاقه به آن می‌باشد. در این‌صورت با گذراندن یک دوره آموزشی کاملاً کاربردی و مناسب، نه تنها افراد به‌راحتی وارد بازارکار می‌شوند، بلکه می‌توانند در این شغل پیشرفت نمایند.

در آخر باید عنوان نمود بهترین کلاس حسابداری برای این دو گروه، کلاسی است که سرفصل‌های آن منطبق با بازارکار باشد، آموزش آن به‌صورت کاربردی باشد، و دانشجویان با پشتیبانی نامحدود، در هر زمانی بتوانند سوالات خود را مطرح نمایند. به عبارتی آموزش باید حسابولوژی باشد.

دوره‌ آموزش حسابداری ویژه بازار کار یکی از کاربردی‌ترین دوره‌های آموزشی است، نوعی از آموزش می‌باشد که سرفصل‌ها براساس نیاز واقعیِ حسابدار در محیط کار تدوین شده باشد، هم‌چنین پس از ارائه توضیحات اولیه و مفاهیمِ سرفصل‌ها توسط استاد، دانشجویان در محیط شبیه‌سازی شده بازارکار موارد آموزشی را در عمل و به‌صورت دستی انجام دهند.

دوره آموزش حسابداری مقدماتی

دوره آموزش حسابداری مقدماتی

“خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج” این مثال چه ارتباطی با دوره آموزش حسابداری مقدماتی دارد؟

قدم اولِ برای رسیدن به نتیجه خوب در هرکاری پایه‌ریزی مناسب می‌باشد. این موضوع به‌‌قدری حیاتی است که از دیرباز حتی در قالب شعر و ضرب‌المثل، بیان شده است. به نظر شما با توجه اهمیت این موضوع، چند درصد از افراد آن را در عمل اجرا می‌کنند؟

آموزش مهارت حسابداری نیز، خارج از این اصل نمی‌باشد. اگر آموزش حسابداری به‌صورت اصولی و برپایه مناسب نباشد، نه تنها اشخاص را به سرمنزل مقصود نمی‌رساند، بلکه موجب گمراهی آنان نیز می‌شود.

برای انجامِ صحیح حسابداری، نیاز به آموزش مقدماتی خیلی مهم می‌باشد. اما در این بین سوالات زیر مطرح می‌شود:

 • آیا آموزش حسابداری مقدماتی فقط تئوری می‌باشد؟
 • آیا آموزش حسابداری مقدماتی کاربردی است؟
 • آیا فراگیری حسابداری مقدماتی جزءِ الزامات آموزش حسابداری می‌باشد؟
 • آیا می‌توان بدون یادگیری مفاهیم شروع به آموزش عملی حسابداری نمود؟

در جواب تمامی این سوالات باید با قاطعیت پاسخ داد که آموزش حسابداری مقدماتی، پیش‌نیازِ حیاتی برای آموزش کاربردی حسابداری است. اگر دانشجویان مفاهیم حسابداری را متوجه نشوند، چگونه باید در عمل آن‌را انجام دهند؟ آیا انجامِ عملی حسابداری، بدون درک مفهوم آن امکان‌پذیر می‌باشد؟ پس آموزش حسابداری مقدماتی خیلی مهم می‌باشد.

اهمیت حسابداری مقدماتی بسیار زیاد می‌باشد، به‌همین جهت در سرفصل‌های دوره حسابداری آپاداس ویژه بازار کار گنجانده شده است. حضور در جلسه حسابداری مقدماتی، موجب مرور و درک عمیق‌ترِ این سرفصل برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان حسابداری گردیده، و مسئله‌ای بسیار ضروری برای افراد با رشته‌های غیرمرتبط می‌باشد؛ زیرا بدون درک آن نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

آموزش سریع حسابداری

آموزش سریع حسابداری

بسیاری از افراد به دنبال آموزش سریع حسابداری می‌باشند. این روزها که انجام هرکاری به‌لطف تکنولوژی با سرعت بالا انجام می‌پذیرد، موجب کم شدن دقت و کیفیت در ارائه انجام کار نمی‌گردد. وجود نرم‌افزارهای حسابداریِ مختلف، باعثِ افزایش سرعت و دقت در کارهای روزمره حسابدار گردیده است. در محیط کار، انجام کارهای حسابداری هر چه‌قدر سریع‌تر انجام شود، موجب امتیاز بیش‌تر می‌شود، اما سرعت زمان یادگیری در هنگام آموزش حسابداری مهم نیست، بلکه کیفیتِ آموزش دارای اهمیت زیادی می‌باشد.

اصول و مفروضات حسابداری پایه آموزش حسابداری می‌باشد، بنابراین آموزش سریع اصولِ حسابداری در اولویت دانشجویان این رشته بوده، و دوست دارند در مدت زمان کمی آن‌را یاد بگیرند. البته تعیینِ زمان آموزش سریع برای هر فردی متفاوت می‌باشد. برخی افراد به آموزش دو ساعته، برخی به آموزش دو روزه و برخی به آموزش یک هفتگی، آموزش سریع حسابداری می‌گویند.

در این بین برای افرادی که علاقه‌مند به انجام امور حسابداری در شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌ها می‌باشند، آموزش سریع حسابداری صنعتی پیشنهاد می‌گردد. این افراد با یادگیری اصول و روش حسابداریِ صنعتی، اقدام به آموزش تهیه گزارش‌های مربوطه اعم از: بهای‌تمام‌شده کالاها، فی‌تولید شده هر کالا، گزارش سود و زیان به‌صورت سالیانه، ماهیانه و هفتگی می‌نمایند.

اگر فردی قصد فعالیت در شغل حسابداری را داشته باشد، دوره‌های آموزش حسابداری بازارکار بهترین گزینه برای یادگیری می‌باشد. دوره آموزش حسابداری آپاداس ویژه بازار کار با در نظر گرفتن تمامی جوانب محیط کار اقدام به آموزش عملی مطالب حسابداری نموده است، در این دوره باید مطالبِ هر جلسه تا جلسه بعدی مرور شده و تمرین گردد، که باید زمانی را به آن اختصاص داده شود.

بیشترین نتیجه در آموزش حسابداری، آموزش حسابداری همراه با استخدام می‌باشد. هدف از این نوع آموزش، استخدام افراد در بنگاه‌های اقتصادی به‌عنوان حسابدار می‌باشد. البته برای تحقق نتیجه، باید آموزش به‌صورت کاملاً عملی و کاربردی انجام شود، زمان برگزاری جلسه‌ها باید از فاصله مناسبی برخوردار باشد، زیرا اگر زمان جلسه‌ها خیلی نزدیک به هم برگزار گردد، موجب عدم درک‌مطلب شده، اگر جلسات با فاصله زمانی زیاد برگزار شود باعث عدم فراگیری مطالب می‌گردد.

راحت‌ترین منبعِ جهت یادگیری و مرور مطالب به‌روزِ حسابداری، سایت آموزش حسابداری می‌باشد. این سایت‌ها با به‌روزرسانی اطلاعات حسابداری باعث می‌شوند که مطالب همواره به‌روز باشند، که موجب مرورِ بیش‌تر و یادگیری اساسی حسابداری می‌گردد. وب‌سایت www.apadasco.com جزو یکی از بهترین سایت‌ها در زمینه آموزش حسابداری همراه با استخدام می‌باشد که همواره سعی نموده تعهد خود را در این مورد اجرا نماید.

آموزش آنلاین حسابداری با مدرک معتبر

آموزش آنلاین حسابداری با مدرک معتبر

چرا اکثراً خواهان آموزش آنلاین حسابداری با مدرک معتبر هستند؟ امروزه سبک زندگی به‌گونه‌ای طراحی شده است که افراد، مشغله و ترافیک‌ِکاری زیاد دارند؛ به‌طوری‌که در صورت عدم برنامه‌ریزی، انجام این حجم از کار در زندگی روزمره میسر نمی‌شود. دلیل عمده‌ای که موجبِ سرعت در زندگی مردم شده است، پیشرفت علم می‌باشد.

تکنولوژی در زمینه آموزش نیز به کمک بشریت آمده است. امروزه افراد می‌توانند با استفاده از موبایل یا کامپیوتر در منزل خود هر آموزشی که نیاز دارند را فراگیرند. با این روش محدودیت‌های مکان و زمان در آموزش برداشته شد، البته لازم به ذکر می‌باشد که آموزش آنلاین با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت می‌باشد.

در حال حاضر اگر فردی به‌دنبال آموزش حسابداری همراه با استخدام باشد، بهترین گزینه برای آموزشِ حسابداری، روش آموزش حضوری می‌باشد. زیرا حسابداری مهارتی برپایه فن بوده، و برای تبحّر و مهارت در آن نیاز به آموزشِ عملی احساس می‌شود. البته لازم به‌ذکر می‌باشد به‌دلیل شرایط آموزشِ آنلاین امکان انجام عملی سرفصل‌ها در فضای مجازی و از راه دور میسر نیست، بنابراین فقط به آموزش کاربردی و تئوری در محیطِ آنلاین می‌توان اکتفا نمود. البته قابل ذکر است که در صورت آموزش صحیح و انجام درست تکالیف ارائه شده، شانس برای استخدام بالا می رود.

استخدام در بازار کار، هدف اکثر افرادی است که تمایل به گذراندنِ آموزش حسابداری دارند، به‌همین منظور آن‌ها خواهان مدرک حسابداری معتبر می‌باشند. اما واقعیت امر این است که معیار کارفرمایان برای انتخاب حسابدار تنها به مدرک حسابداری محدود نمی‌شود، بلکه مهارت انجام کار، معیارِ استخدام می‌باشد. با این‌ وجود در دوره‌های آموزش حسابداری آنلاینِ آپاداس، در صورت درخواستِ دانشجو، مدرک مورد نظر برای دانشجویان صادر می‌شود.

در حسابداری برخی از سرفصل‌ها وجود دارد که نیازی به انجامِ عملی توسط دانشجو در آن احساس نمی‌شود؛ این سرفصل‌ها را می‌توان در محیط آنلاین به‌راحتی تدریس نمود.

برخی از دوره‌های حسابداری که می‌توان به‌صورت آنلاین تدریس نمود عبارتند از: دوره‌های حسابداری مالیاتی، قوانین کار، بیمه و قوانین تامین اجتماعی، قوانین تجارت، صورت‌های مالی، استانداردهای حسابداری، ارزش‌افزوده و دوره مالیات حقوق.

در پایان کسانی‌که به‌دنبال آموزش آنلاین حسابداری هستند، این پرسش در ذهنشان تداعی می‌شود که کلاس آنلاین حسابداری کجا برم؟

همان‌گونه که گفته شد سرفصل‌های دوره آنلاین حسابداری آپاداس بر پایه بازار کار بوده و نحوه تدریس در محیطِ آنلاین به‌گونه‌ای است که استادِ مربوطه تجربیات چندین ساله‌اش  را در اختیار دانشجویان می‌گذارد.

ماشین حساب آپاداس

سوالات متداول

 • بهترین آموزش حسابداری بر چه اساسی است؟
  بهترین آموزش حسابداری، آموزشی است که دانشجویان پس از اتمامِ آن، وارد بازار کار گردند.
 • آیا با آموزش آنلاین حسابداری می‌توان نتیجه مطلوب گرفت؟
  آموزش حضوری، بهترین نوع آموزش برای حسابداری می‌باشد، اما برخی از سرفصل‌های حسابداری هستند که می‌توان در محیط آنلاین به‌راحتی آموزش داد.

نتیجه‌گیری

بهترین آموزش حسابداری، آموزشی است که دانشجویان را به سمت بازارکار سوق دهد. این کار میسر نمی‌شود مگر با دوره آموزشی که سرفصل‌های آن براساس نیازهای محیط کار تدوین گردیده تا داشجویان بتوانند حین آموزش عملی با محیط کار به‌صورت واقعی آشنا شوند و بدین ترتیب اعتمادبه‌نفس لازم را برای استخدام  به‌دست آورند.

در آخر امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ خود را به سوال بهترین دوره برای آموزش حسابداری همراه با استخدام دریافت کرده باشید. در کنار مطالعه این مطلب، کارشناسان آپاداس در انتخاب دوره آموزش حسابداری مناسب شما را همراهی خواهند کرد. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ثبت شده در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید و یا با درخواست مشاوره رایگان با شما در تماس خواهیم بود.

آخرین مقالات
لوگو آموزشگاه حسابداری آپاداس تبریز
آپاداس

مدیر

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}