کارآموزی حسابداری

کارآموزی‌ حسابداری

0.0

کارآموزی‌ حسابداری در تبریز

هر حسابداری قبل از ورود به بازار کار باید به تمام مسائل مالی‌ و‌ مالیاتی اشراف داشته باشد. این‌ کار تنها با شرکت در کارآموزی حسابداری میسر می‌شود، زیرا شرکت‌کنندگان در این‌ دوره به‌صورت عملی در محیط‌ کار قرارگرفته و در کارهای حسابداری تجربه‌ لازم را کسب می‌نمایند.

آموزشگاه ساختاردانش‌پاشا با برند آپاداس در تبریز، جهت آشنایی کامل دانشجویان با عملیات‌ حسابداری در محیط واقعی اقدام به برگزاری دوره کارآموزی حسابداری در تبریز نموده است. این‌ دوره با هدف کسب تجربه‌عملی توسط کارآموزان تشکیل شده است.

آنچه خواهید خواند...
  Add a header to begin generating the table of contents

  جهت کسب اطلاعات در خصوص “کارآموزی آنلاین حسابداری” برای اولین‌بار در ایران، کلیک کنید.

  آموزش حسابداری با پیژامه

   هر چند نوع آموزش این دو گروه متفاوت است، اما هر دو گروه باید روی چند نکته مهم تمرکز کنند تا بتوانند بهترین و موثرترین استفاده را از دوره کاراموزی حسابداری تبریز ببرند.

  در دوره کارآموز رایگان حسابداری در تبریز به دانشجویان حسابداری، مباحث عملی حسابداریِ مالی‌ و مالیاتی در دنیای واقعی آموزش داده می‌شود، و آن‌ها با گذراندن دوره‌ فوق و انجام ‌عملی مسائل، تجربه لازم را کسب می‌نمایند. بنابراین دانشجویان‌ حسابداری صرف‌نظر از سطح‌ تحصیلات خود در این رشته، باید دوره‌های موردنیاز را گذرانده و بر چالش‌های موجود غلبه نمایند.

  پس از آن کارآموزان با تجربه کافی در کار حسابداری می‌توانند وارد بازار‌کار شوند، زیرا مدیران‌ و‌ کارفرمایان ترجیح می‌دهند افراد با تجربه در امور حسابداری‌ و مالیاتی را استخدام نمایند.

  یکی از نکاتی که در کارآموزی حسابدار در تبریز باید به آن توجه ویژه نمود، تمرین و تجربه می‌باشد. برخی از فارغ‌التحصیلان رشته‌ حسابداری، دوره کارآموزی را جدی نگرفته و به‌درستی آن را انجام نمی‌دهند؛ و به‌جای کسب‌تجربه، تنها در پی اتمام دوره و تحویل گزارش کارورزی حسابداری می‌باشند. اما باید به این نکته توجه نمود که اگر دانشجویان در این دوره خوب عمل نمایند، می‌توانند شغل بسیار خوبی به‌دست آورند.

  دوره‌های کارآموزی حسابداری فرصتی عالی برای کسب تجربه عملی در زمینه حسابداری است. دوره کارآموزی به شما فرصتِ کسب و به‌کارگیری دانش و مهارت‌های نظری دوران تحصیل را می‌دهد و شما می‌توانید در یک محیط حسابداری واقعی کار کنید.
  در طول دوره کارآموزی حسابداری، شما در معرض وظایف مختلف حسابداری از جمله: تهیه و کنترل موجودی‌های دارایی و بدهی، تهیه گزارش‌های مالی، حقوق‌ودست‌مزد خواهید بود. هم‌چنین می‌توانید با نرم‌افزارهای رایج حسابداری کار کنید و از دانش تیم حسابداری واحد مربوطه بهره‌مند شوید. علاوه بر این می‌توانید با فرآیندهای کاری، خط مشی‌ها و روش‌های حسابداری سازمان آشنا شوید.

  کارآموزان حسابداری به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • 1
   دسته‌اول کارآموزانی هستند که تحصیلات حسابداری نداشته و در رشته دیگری تحصیل نموده‌اند.
  • 2
   دسته‌ دوم فارغ‌التحصیلان حسابداری هستند.

  لزوم گذراندن دوره کارآموزی حسابداری

  یکی از مراحل موفقیت در رشته حسابداری، گذراندن دوره کارآموزی و تبدیل شدن به یک حسابدار حرفه‌ای است. هدف از گذراندن این دوره آماده‌سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار می‌باشد زیرا سوابق تحصیلی‌ و کاری را برای دانشجویان فراهم می‌نماید. حسابداری یکی از پردرآمدترین مشاغل می‌باشد و علاقه‌مندان هرچه دانش‌ و تجربه بیشتری در این زمینه کسب کنید، قطعاً موفق‌تر خواهند بود.

  کارآموزی حسابداری

  کارآموزی حسابداری درحال حاضر یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین کارهایی است که برای موفقیت و پیشرفت در رشته حسابداری باید توسط فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری انجام گیرد.

  هر فارغ‌التحصیلی که فعالیت حسابداری را بی‌اهمیت تلقی کند، چهار سال از عمر خود را نادیده گرفته است.

  تصور کنید برای خرید یک ماشین شیک پول زیادی پرداخت نموده‌اید، حال برای رانندگی و لذت بردن به چه چیزی نیاز دارید؟ به مهارت رانندگی

  این دقیقاً در مورد افرادی صدق می‌نماید که 4 سال از بهترین زمان زندگی گران‌بهای خود را برای کسب مدرک با هزاران سختی همراه با هزینه‌های سنگین سپری نموده‌اند. آن‌ها برای به دست آوردن یک دارایی پول زیادی هزینه کرده‌اند، اما توانایی استفاده از آن را ندارند.

  البته ناگفته نماند فارغ‌التحصیلان بسیاری پس از انجام کارآموزی در واحدهای‌صنعتی، نه تنها موفق به یادگیری کاربردی حسابداری نشده‌اند، بلکه علاوه‌بر متحمل شدن هزینه‌هایی مانند ایاب‌وذهاب، زمان ارزشمند خود را جهت انجام کارهای غیرضروری و به‌اصطلاح بیگاریِ بنگاه‌اقتصادی مربوطه تلف نموده‌اند.

  بنابراین متاسفانه این‌روزها در اکثر موسسات و شرکت‌ها از کارآموزی نه به‌عنوان آموزش بلکه به‌عنوان ابزاری رایگان جهت انجام کارهای بیهوده و باطل مانند: تایپ، تعویض اسناد، بایگانی برگه‌ها، پخش تراکت، کپی و … استفاده ‌می‌شود. شرکت ساختاردانش‌پاشا با برند حسابداری آپاداس با علم به این‌موضوع، اقدام به ایجاد شرایط شبیه‌سازی محیط‌کار نموده است تا با ارائه اسناد واقعی شرکت‌ها به کارآموزان، آن‌ها را آماده حضور در بازارکار گرداند.

  سابقه کار یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که کارفرمایان هنگام جذب نیروی‌انسانی جدید در نظر می‌گیرند. فردی که  کار می‌کند، پس از کسب تجربه به‌زودی با محیط جدید سازگار می‌شود. اما در ابتدای کار، همه فاقد تجربه می‌باشند.

  کارفرمایان این را به خوبی درک نموده و می‌دانند که کارمندان باتجربه خیلی زود جذب بازارکار می‌شوند. ازسوی دیگر، جذب نیروی‌ کار ماهر مستلزم پرداخت دستمزد بسیار بالاتری نسبت به نیروی‌ کار بی‌تجربه می‌باشد. با این‌وجود حتی اگر یک نیروی‌کار باتجربه استخدام گردد، هیچ تضمینی وجود ندارد مبنی بر این‌که نیروی‌کار استخدام‌ شده دقیقاً همان چیزی باشد که کارفرما انتظار دارد. البته قبل از استخدام مصاحبه‌های لازم انجام می‌شود، اما شناخت ویژگی‌های مثبت‌ و منفی جویندگان‌کار و انتخاب بهترین‌ها در جلسه مصاحبه تقریباً غیرممکن می‌باشد.

  به دلایلی که ذکر شد برخی از سازمان‌ها اقدام به جذب استخدام کارآموز حسابداری می‌نمایند، که در پایان این دوره‌ها، مناسب‌ترین نفرات برای پست‌های خالی انتخاب می‌شود. چنین دوره‌هایی معمولاً از چند هفته تا 2 سال ممکن است طول بکشد و می‌تواند به‌صورت پولی یا بدون‌حقوق باشد.

  لازم به‌ذکر می‌باشد که جذب کارآموزی برای واحدمالی بیش‌تر به نفع کارجویان می‌باشد. اما این‌روزها باتوجه به افزایش مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در تبریز، کارفرمایان دیگر رغبت زیادی به جذب کارورزان از طریق استخدام کارآموز حسابداری در تبریز ندارند، زیرا دیگر آن‌ها فرصت کافی برای آموزش نداشته، همچنین با استخدام کمک حسابدار بی تجربه در تبریز، باید کارشناس حرفه‌ای مالی، مسئولیت آموزش و کنترل کارآموزان را به‌عهده گیرد، اما با توجه به حساسیت امورمالی و هم‌چنین افزایش هزینه‌ها، مدیران به‌دنبال استخدام کارآموز در تبریز نبوده و ترجیح می‌دهند افراد دارای سابقه‌کاری جذب موسسه گردند تا حداقل با ابتدایی‌ترین اصطلاح‌ها و کارهای حسابداری آشنا باشند.

  ازسوی دیگر علاقه‌مندان به‌ حسابداری تا زمانی که مشغول به کار نباشند، نمی‌توانند از علاقه خود به حسابداری مطمئن شوند. بنابراین تنها راه اطمینان، مشاغل کارآموزی می‌باشد که به شما بینشی واقعی نسبت به شغل‌مربوطه می‌دهد.

  باوجود این‌که شرکت‌ها و صنایع تمایل زیادی برای جذب کارآموز ندارند، اما موسسه حسابداری آپاداس با درنظرگرفتن نیاز بازار به حسابدار، و آماده‌ نمودن نفرات برای استخدام، دانشجویان را تشویق به شرکت در دوره کارآموزی حسابداری می‌نماید، زیرا در طول دوره‌ کارآموزی، شرکت‌کنندگان مهارت‌های بسیاری را یاد می‌گیرند که هرگز در دانشگاه آموزش داده نمی‌شود. هم‌چنین مهارت‌های نرم مانند: مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های مدیریت‌زمان، مهارت‌های سازمانی و غیره مهارت‌هایی هستند که تنها با حضور در کار به‌دست می‌آیند.

  یکی از مهم‌ترین مزایای آموزش ایجاد ارتباط با افرادی است که می‌توانند در آینده به شما کمک زیادی نمایند. با ایجاد روابط خوب با افرادی که در زمینه‌کاری شما باتجربه هستند، نه تنها می‌توانید چیزهای زیادی از آن‌ها بیاموزید، بلکه به دلیل رابطه‌ای که با آن‌ها دارید، با فرصت‌های شغلی بیشتری آشنا می‌شوید، و شانس شما برای به‌دست آوردنِ کار افزایش خواهد یافت.

  کارآموزی حسابداری در تبریز (در آموزشگاه آپاداس)
  کارآموزی حسابداری در تبریز (در آپاداس)

  استخدام حسابدار در آذربایجان شرقی

  استان آذربایجان‌شرقی به‌دلیل داشتن نرخ‌ اشتغال بالا، یکی از مهم‌ترین مناطق اقتصادی کشور محسوب می‌شود. حضور اکثر صنایع و کارخانجات بزرگ کشور در منطقه و نیاز آن‌ها به جذب نیروی‌ انسانی متخصص‌ و مجرب به این معناست که این منطقه نسبت به اکثر مناطق کشور بیکاری کم‌تری داشته و فرصت‌های شغلی بیش‌تری وجود دارد.

  منطقه آذربایجان شرقی در زمینه اشتغال و مشارکت‌ اقتصادی از درصد بالایی برخوردار بوده و فرصت‌های شغلی زیادی برای مردم منطقه فراهم شده است. وجود کسب‌وکارهای موفق و کارخانه‌های فراوان در این منطقه باعث شده تا نرخ بیکاری منطقه آذربایجان‌شرقی در سال 1400 تنها 7.4 درصد باشد. منطقه آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز، خانه برخی از کارخانه‌ها و صنایع پیشرو کشور قلمداد می‌شود.

  حال باوجود صنایع، کارخانه‌ها، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ، متوسط و کوچک در تبریز و نیاز آن‌ها به حسابدار در تمام‌سطوح براساس حجم‌ فعالیت، آگهی‌های زیادی ازجمله: استخدام حسابدار در تبریز، استخدام رشته حسابداری در تبریز، استخدام رئیس حسابداری در تبریز، استخدام کمک حسابدار در تبریز، استخدام مشاور مالی در تبریز و … به‌چشم می‌خورد. هرچه توانایی و مهارت فرد بالا باشد، شانس بیش‌تری برای جذب در کسب‌وکارهای مطرح و دریافت حقوق‌بالا وجود دارد. در این‌میان بهترین راهی که برای افزایش‌ مهارت در بدو استخدام پیشنهاد می‌گردد، شرکت در دوره کارآموزی حسابداری می‌باشد.

  کارآموزی حسابداری در تبریز (آپاداس)
  کارآموزی حسابداری در تبریز (آپاداس تبریز)

  لیست آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تبریز

  سازمان آموزش فنی ‌و حرفه‌ای کشور یکی از سازمان‌های دولتی زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی است. اساساً این مرکز در سال 1359 با ادغام سه واحد آموزشی «اداره کل آموزش حرفه‌ای وزارت کار و امور اجتماعی»، «صندوق آموزش» و «مرکز آموزش» تأسیس شد. همچنین نام این سازمان «سازمان آموزش فنی و نیروی انسانی» بود که در سال ۱۳۶۰ تغییر یافت.

  سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای تبریز بر پایه ایجاد مهارت، انجام پژوهش، تولید استانداردهای آموزشی و ارزیابی نیروی کار می‌باشد.

  آموزشگا‌ه‌های بسیاری به آموزش حسابداری در تبریز زیرنظر سازمان فنی‌ و حرفه‌ای اقدام نموده‌اند، اما در این میان بهترین آ‌ن‌ها، آموزشگاهی‌ است که دارای تجهیزات به‌روز بوده، و آموزش آن کاملاً به‌صورت کاربردی و عملی باشد تا دانشجویان بتوانند مطالب واقعی را درک نمایند.

  آموزشگاه ساختاردانش‌پاشا با برند آپاداس، ضمن استفاده از تجهیزات پیشرفته در آموزش و افزایش کیفیت تدریس، امکان تمرین عملی برای دانشجویان را به‌صورت کامل فراهم نموده است، بدین‌صورت که هر دانشجو با دراختیار داشتن کامپیوتر مجهز به نرم‌افزارهای مربوطه حسابداری، قادر به تمرین‌ و تجربه سرفصل‌های تدریسی می‌باشد.

   باتوجه به این‌مسئله که موسسه حسابداری آپاداس از اساتید مجرب که در کاراجرایی حسابداری فعالیت‌ دارند، دعوت به‌همکاری نموده است؛ تمامی سرفصل‌های حسابداری، برحسب نیاز واقعی بازارکار آموزش داده‌ می‌شود.

  ضمناً پس از اتمام دوره، دانشجویان قادر خواهند بود در دوره کارآموزی حسابداری آپاداس شرکت نموده، به‌صورت واقعی با محیط‌ کار آشنا شده و با چالش‌های آن روبه‌رو گردند. درطول دوره ‌کارآموزی حسابداری، ضمن قرار دادن اسناد واقعی محیط‌ کار دراختیار کارآموزان، آن‌ها مهارت کافی برای انجام تجزیه، تحلیل، ثبت و گزارش رویدادهای‌مالی را به‌دست می‌آورند.

  کار با رویداد و اسناد واقعی به کارآموزان این امکان را می‌دهد که با قرارگرفتن در جو واقعی محیط کار، توانایی شروع فعالیت و نحوه پیش‌برد روند حسابداری را کسب نمایند. همچنین کارآموزان نحوه رفتار و ارائه‌کار را در بازارکار به‌صورت عملی فرا می‌گیرند. درآخر شرکت در دوره کارآموزی حسابداری، به‌ نوعی سابقه‌کاری برای دانشجویان محسوب می‌گردد که شانس آن‌ها را در استخدام حسابداری بالا می‌برد.

  سوالات متداول

  • چگونه در دوره‌ کارآموزی حسابداری آپاداس می‌توانم شرکت کنم؟
   با حضور در دوره‌های حسابداری آپاداس، می‌توانید در دوره‌ کارآموزی حسابداری شرکت نمایید.
  • آیا می‌توانم جداگانه و با پرداخت پول در دوره کارآموزی حسابداری آپاداس شرکت کنم؟
   باتوجه به این‌مسئله که دوره‌های کارآموزی حسابداری، تنها آموزش‌محور نبوده و هدف کسب‌مهارت در انجام روندهای حسابداری می‌باشد، هم‌چنین دانش‌جویان آموزش‌های لازم را به‌صورت اصولی در دوره‌های مربوطه کسب نموده‌اند، بنابراین تنها دانش‌جویان دوره‌های مربوطه جذب کارآموزی می‌گردند.
  • آیا تمام آموزشگاه‌های حسابداری زیرنظر سازمان فنی و حرفه‌ای پس از اتمام دوره اقدام به برگزاری دوره کارآموزی حسابداری می‌نمایند؟
   نه‌خیر، آموزشگاه‌های بسیار کمی اقدام به انجام دوره کارآموزی حسابداری می‌نمایند. اما چون هدف آموزشگاه ساختاردانش‌پاشا با برند آپاداس، ورود جویندگان کار حسابداری به بازارکار و رفع‌دغدغه این افراد می‌باشد، بنابراین علاوه‌بر برگزاری دوره کارآموزی، دانش‌جویان پس از دوره نیز می‌توانند از پشتیبانی استفاده نمایند.
  آخرین مقالات
  لوگو آموزشگاه حسابداری آپاداس تبریز
  آپاداس

  مدیر

  {{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
  {{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ userData.canReview.message }}
  {{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
  {{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ userData.canReview.message }}