آموزش حسابداری بازار کار

آموزش حسابداری بازار کار

0.0

آموزش حسابداری بازار کار در تبریز

در این مقاله قصد داریم در خصوص آموزش حسابداری بازار کار در تبریز توضیحاتی ارائه دهیم، همانطور که می‌دانید این روزها بزرگ‌ترین دغدغه افراد جوان در ایران، انتخاب شغل می‌باشد. دغدغه این افراد ورود به بازارکار و کسب درآمد بوده که اکثراً برای رسیدن به این منظور، از طریق کنکور وارد دانشگاه می‌شوند؛ متاسفانه به‌ دلیل نادرست بودن روش تدریس تئوری در دانشگا‌ه‌ها، این افراد نمی‌توانند به راحتی در شغل متناسب با رشته خود استخدام شده و شروع به کسب درآمد نمایند. وجود این مشکل به دو دلیل زیر می‌باشد:

 1. ظرفیت رشته‌ها در دانشگاه‌ها مغایر با ظرفیت شغلی در بازارکار می‌باشد.
 2. سرفصل‌های تدریس شده در دانشگاه‌ها متناسب با نیاز بازارکار نیستند.

در این صورت فرد مجبور به انتخاب شغلِی مغایر با رشته خود می‌شود، که این حالت بیکاری کاذب نامیده می‌شود.

با توجه به تعریف بالا، درست است که بیکاری کاذب از معضلات اجتماعی به شمار می‌آید اما در برخی مواقع این انتخاب سبب می‌گردد تا فرد به درآمد خوبی حتی نسبت به شغل مرتبط با رشته خود برسد.

با همه این تفاسیر اگه متوجه شدید مشغول مطالعه رشته‌ای هستید که بازارکار مناسبی ندارد؟ و یا پس از انتخاب و مطالعه رشته متوجه شدید که به رشته مورد نظر علاقه ندارید، و صرفا بابت شرکت مجدد در کنکور یا سربازی و … تصمیم به ادامه آن دارید؛ اما هم‌زمان می‌خواهید بدون اتلاف وقت به دنبال فراگیرِ شغلی باشید که دارای بازارکار پررونقی باشد، که با آموزش در مدت زمان کم بتوان به راحتی وارد بازارکار شد، حسابداری بهترین گزینه‌ می‌باشد.

با بررسی کلی آگهی‌های استخدامی به این نتیجه می‌توان رسید که نزدیک به هفتاد درصد جذب شغل مربوط به حسابداری می‌باشد. حسابداری دانشی‌است فنی که یادگیری آن از طریق آموزش عملی آسان می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد که حتی درصورت مطالعه رشته حسابداری در دانشگاه، افراد نیاز به آموزش حسابداری بازارکار برای ورود آن دارند. زیرا آموخته‌های آنان باید مطابق با سرفصل نیاز بازارکار باشد.

بهترین راه ورود به بازارکار حسابداری علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزش سریع حسابداری، مطالعه جزوات pdf آموزش حسابداری بازارکار می‌باشد. ضمناً بهتر است آموزش حسابداری همراه با استخدام ‌باشد. البته اکثر افراد دغدغه این راد دارند که کلاس حسابداری کجا برم؟

اگر به دنبال یادگیری عملی حسابداری بر اساس نیاز واقعی بازارکار بوده، و دغدغه انتخاب بهترین روش آموزش حسابداری را دارید، این مقاله برای شماست. هم‌چنین می‌توانید قبل از هر اقدامی، از طریق ثبت نام در لینک مربوطه از جلسه حضوری مشاوره رایگان در مورد حسابداری و آموزش کاربردی بر اساس نیاز بازارکار توسط تیم آموزش آپاداس، بهره‌مند شوید.

کلاس حسابداری کجا برم؟

 کسانی ‌که قصد آموزش و ورورد به بازارکار حسابداری را دارند، معمولاً با این سوالات مواجه می‌شوند:

 • کلاس حسابداری کجا برم؟
 • چه چیزهایی باید یاد بگیرم؟
 • در کجا زودتر به نتیجه رسیده و صاحب شغل دل‌خواه می‌شوم؟
 • آموزش حسابداری را ابتدا باید از کجا شروع کنم؟
 • کدام موسسه‌ها دوره آموزش حسابداری همراه با استخدام دارند؟
 •  کدام دوره حسابداری مناسب من می‌باشد؟
 •  ….

بزرگ‌ترین مشکل افرادی که قصد فراگیری حسابداری را دارند، این مورد می‌باشد: آنها نمی‌دانند چه دوره‌ای از حسابداری را نیاز دارند و دوره‌های حسابداری را چگونه و بر طبق چه اصولی باهم مقایسه کنند. در ادامه مقاله، شاخصه‌هایی که باید یک دوره آموزش حسابداری داشته باشه تا افراد را به کسب درآمد برساند، مشخص شده است:

 1. مهم‌ترین مشخصه‌ای که باعث اعتبار یک دوره آموزش حسابداری می‌شود، سرفصل‌های آن دوره می‌باشد. وجود سرفصل‌های جامع و کامل، همراه با توضیحات فهرست‌وار مطالب آموزشی هر جلسه، بیان‌گرِ داشتن برنامه آموزشی سیستماتیکِ همان دوره است. پس برای مقیاس دوره‌های حسابداری، ابتدا سرفصل‌ها را مقایسه کنید.

  شما هم‌اکنون می‌توانید سرفصل دوره‌های آموزشی کاربردی آپاداس را مشاهده فرمایید.

 1. تنها وجه تمایز شاخص یک دوره آموزشی حسابداری، وجود کارگاه عملی می‌باشد. یعنی باید به ازای هر دانشجو سیستم کامپیوتری موجود باشد که دانشجو در هر جلسه پس از آموزش بتواند مطالب تدریس شده را در عمل تمرین و اجرا کند. هم‌چنین اسناد را به‌ صورت واقعی در سیستم نرم‌افزار حسابداری ثبت، و در اکسل گزارش‌گیری نماید. به جرات می‌توان گفت در آموزش حسابداری اگر دوره‌ای فاقد این امکانات بوده و روش تدریس آن فقط به‌ صورت تئوری باشد، هیچ تفاوتی با روش قدیمیِ آموزش دانشگاهی نداشته و به طبع آن نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. پس زمان خود را با سپری در این دوره‌ها هدر ندهید.
 2. تا به حال به این فکر کردید که چه خوب می‌شد اگر استاد حسابداری هر لحظه در دسترس دانشجویان باشد؛ و دانشجو هنگام مرور مطالب و تمرینات در منزل هرگاه با سوالی مواجه می‌شد می‌توانست به راحتی مطرح کرده و رفع اشکال نماید؟ یا استاد حتی پس از اتمام دوره آموزش حسابداری پاسخ‌گوی سوالات و اشکالات به وجود آمده بود؟ اگر توانستید دوره آموزش حسابداری پیدا کنید که خارج از وقت کلاس و پس از اتمام دوره، به راحتی پاسخ‌گوی مشکلات و سوالات حسابداری شما بودند، مطلقاَ از دست ندهید.

برای دانستن شاخصه‌های بیشتر برای یادگیری دوره می‌توانید به مزایای دوره آموزش حسابداری در تبریز مراجعه کنید.

آموزش سریع حسابداری چه قدر زمان میبرد؟

دنیای امروزی، دنیای سرعت و تکنولوژی می‌باشد. این روزها با توجه به افزایش سرعت جامعه بشری تمام رویدادها خیلی سریع اتفاق می‌افتند. در این میان باید مردم جهان خود را با سرعت این تغییرات هماهنگ نمایند تا از قافله عقب نمانند.

همواره انسان‌ها برای آموزش و مهارت‌آموزی، به زمان مناسب جهت یادگیری، تمرین و تخصص نیاز پیدا می‌کنند. یعنی انسان‌ها بر اساس طبیعت خود، به این زمان جهت یادگیری نیاز دارند. البته زمان آموزش باید استاندارد باشد؛ زیرا کم‌تر از حد معمول موجب عدم آموزش و بیش‌تر از آن باعث کندسازی فرآیند یادگیری می‌شود.

 آموزش سریع حسابداری یک امر دو طرفه‌ست. به گونه‌ای ‌که از یک طرف باید استاد مطالب مربوطه را با برنامه‌ریزی دقیق و در وقت مقرر تدریس نماید، و از طرف دیگر دانشجو مکلف به مرور مطالب تدریس شده توسط استاد و انجام کامل تمرینات محوله می‌باشد، تا درصورت عدم درک مطلب و بروز اشکال به موقع آن را رفع نماید.

سرفصل‌های حسابداری همانند یک زنجیر به هم متصل‌ می‌باشند. به ‌گونه‌ای که اگه زنجیری در ابتدا به طور کامل حلقه نگردد، مابقی زنجیرها نمیتوانند به پایه متصل شوند. پس باید همه موارد تدریس شده در یک جلسه، مرور و تمرینِ مخصوص انجام شود. زیرا هر جلسه پیش‌نیاز جلسه بعد می‌باشد.

در این میان فاصله بین جلسات آموزش حسابداری نیز خیلی مهم است. به ‌عنوان مثال اگر جلسات دوره آموزش حسابداری مقدماتی سه جلسه در هفته باشد، دانشجویان فرصت مناسبی برای تمرین و تکرار پیدا نمی‌کنند، در مقابل اگر هفته‌ای یک جلسه نیز باشد، مطالب آموزشی فرسوده می‌گردد.

برخی از افراد کماکان در مطالب تخصصی حسابداری نیز به دنبال آموزش سریع هستند، مثلاً می‌خواهند آموزش سریع اصول حسابداری را بگذرانند یا در دوره آموزش سریع حسابداری صنعتی شرکت نمایند. قابل ذکر است که تمام شاخه‌ها و زیرشاخه‌های حسابداری هم باید در زمان استاندارد مخصوص به خود آموزش داده شود. 

برای آموزش و فهم عمیق حسابداری نباید دقت را فدای سرعت نمود، یعنی باید روش تدریس سرفصل‌ها به گونه‌ای باشد که مطالب برای دانشجویان قابل فهم باشد و آن‌ها پس از آموزش بتوانند مطالب آموزشی را به صورت کاربردی استفاده کنند. هم‌چنین باید فرصت تمرین و تکرار به دانشجویان داده شود. به‌ صورت میانگین سریع‌ترین زمانی که یک فرد می‌تواند با آموزش و کارورزی، به حسابدار تبدیل شود حداقل سه ماه می‌باشد.

دوره مقدماتی تا پیشرفته آموزش حسابداری در تبریز ویژه بازار کار

همان‌گونه که قبلا عنوان شد بهترین روش آموزش برای تمام علوم و به خصوص حسابداری، آموزش عملی می‌باشد. با نگاهی به لیست مراکز آموزش حسابداری در تبریز و بررسی سوابق، تخصص، سرفصل و متد تدریس، موسسه حسابداری آپاداس در تبریز به‌ صورت کاملا عملی اقدام به آموزش حسابداری از پایه و برای دانش‌آموختگان تمام رشته‌ها می‌نماید.

این موسسه با آموزش حسابداری در تبریز را به صورت کاملاً عملی، کاربردی به‌گونه‌ای که درک آن برای دانشجویان آسان باشد، آموزش دهد. هدف اصلیِ آموزش این متد، آماده‌سازی دانشجویان جهت احراز شغل حسابداری است، به گونه‌ای که دانشجویان پس از اتمام آموزش توانایی ورود به بازار کار را داشته و شروع به کسب درآمد نمایند.

در تمامی جلسات آموزش حسابداری در آپاداس، حتی در تدریس مفاهیم تئوری سعی می‌گردد تا در قالب مثال به صورت کاربردی ‌توضیح داده شود، و پس از آن دانشجویان رویدادهای مالی واقعی شرکت‌ها را در نرم‌افزار حسابداری ثبت می‌نمایند. با این روش علاوه بر یادگیری و رفع اشکال، دانشجویان اعتمادبه‌نفس لازم را برای ورود به بازار کار، استخدام و انجام کارهای محوله در شغل را به دست می‌آورند.

موسسه حسابداری آپاداس پس از تدریس، اقدام به برگزاری دوره کارآموزی رایگان حسابداری در تبریز می‌نماید. بدین صورت که پس از اتمام دوره آموزشی، با برگزاری جلسات کارورزی دانشجویان با محیط کار آشنا شوند. در جلسات کارورزی آپاداس، رویدادهای مالیِ واقعیِ شرکت‌ها در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود تا آن‌ها با شناسایی، ثبت و طبقه‌بندی در نرم‌افزارو ارائه گزارش در اکسل بتوانند محیط کار واقعی حسابداری رو تجربه نمایند.

برای آموزش حسابداری تبریز مراکز بسیاری وجود دارد اما بهترین نوع آموزش مربوط به موسسه‌ای است که به‌صورت تخصصی به این فعالیت می‌پردازد.

در این بین برخی افراد به دنبال آموزش خصوصی حسابداری در تبریز می‌باشند و گمان می‌برند که با این روشِ آموزشی، به نتیجه دل‌خواه در مدت زمان کم خواهند رسید. البته باید عنوان نمود کلاس‌های خصوصی حسابداری نسبت به دوره‌های عمومی از کیفیت نسبی بهتری برخوردار هستند؛ اما این دو تفاوت زیادی در مدت زمان یادگیری نخواهند داشت.

 آموزش حسابداری همراه با استخدام در تبریز

بهترین مزیت برای علاقه‌مندان به آموزش حسابداری، ورود به بازار کار پس از کسب آموزش می‌باشد. بازار کار حسابداری تبریز، بازار پررونقی برای دانش‌آموختگان و متخصصان این رشته است. برای اثبات این ادعا کافی است به آگهی‌های استخدامی تبریز مراجعه شود تا صحت و سقم آن مشخص گردد.

با توجه به موقعیت صنعتی و تجاری شهر تبریز و زیاد بودن تعداد کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی در این شهر، که دلیل به وجود آمدن کسب‌وکارهای غیر مستقیم اعم از بازرگانی، خدماتی و … می‌باشد؛ و هم‌چنین نیاز تمام بنگاه‌ها به حسابداری، درخواست برای استخدام شغل حسابدار در این شهر زیاد می‌باشد.

اکثر بنگاه‌های اقتصادی به دو دلیل زیر مجبور به استخدام حسابدار می‌باشند:

 1. سخت‌گیری‌های سازمان امور مالیاتی و بیمه‌ای:

با توجه به اهمیت اخذ مالیات در سازمان امور مالیاتی و بیمه توسط سازمان تامین اجتماعی، وجود فرد حسابداری که به قوانین مربوط به مالیات و بیمه آشنا باشد، و روند انجام عملیات حسابداری بنگاه اقتصادی را همسو با قوانین مالیاتی و بیمه‌ای تبیین کند، در بنگاه اقتصادی ضروری می‌باشد. در غیر این صورت، کارفرماها به دلیل عدم آگاهی و ارسال اطلاعات و گزارش‌های نادرست که در نتیجه روند نامناسب حسابداری به وجود آمده است، مشمول جریمه و زیان‌های سنگینی می‌شوند.

 1. وقت‌گیر بودن انجام فعالیت‌های حسابداری:

انجام فعالیت‌های حسابداری در عین مهم بودن، زمان‌بر نیز می‌باشند. کارفرمایان با آموزش حسابداری می‌توانند فعالیت‌های حسابداری بنگاه اقتصادی خود را انجام دهند، اما ثبت رویدادهای مالی، تهیه گزارشات فی مابین با مشتریان و تامین‌کنندگان، تهیه گزارش‌های دوره‌ای مثل سود و زیان توسط کارفرما وقت‌گیر و زمان‌بر خواهد بود. به‌گونه‌ای که کارفرمایان فرصت کافی جهت رشد و ارتقای بنگاه اقتصادی نخواهند یافت. پس توصیه می‌گردد کارفرمایان با استخدام حسابدار فرصت کافی برای مدیریت و اعتلای مجموعه خود به دست آورند. به عبارت کلی استخدام حسابدار برای کارفرمایان از لحاظ مالی، زمان، کارایی و مدیریت باصرفه‌تر خواهد بود.

شرکت ساختار دانش پاشا با برند آپاداس با جدیدترین متد آموزش حسابداری خود، بر آن است که با آموزش حسابداری عملی و کاربردی حسابداری بر اساس نیاز بازار کار تبریز، علاقه‌مندان این رشته را برای کسب درآمد آماده سازد.

موسسه حسابداری آپاداس پس از اتمام جلسات دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار، اقدام به برگزاری دوره کارآموزی می‌نماید، سپس دانشجویان پس از گذراندن دوره کارآموزی و کسب نمره قبولی در مصاحبه حضوری، به شرکت‌های طرف قرارداد جهت استخدام معرفی خواهند شد. البته ارتباط دانشجویان با آپاداس با معرفی به کار تمام نمی‌شود، بلکه اگر دانشجویان در محیط کار با سوال یا مشکلی مواجه گردیدند، کارشناسان پشتیبانی موظف به پاسخ‌گویی و حل مشکل می‌باشند.

و یه خبر خوب، حتی اگه دانشجویی از طریق موسسه حسابداری آپاداس برای شرکتی معرفی به کار نگردید، و خود دانشجو از راه‌های مختلف وارد بازار کار شد، در صورت وجود مشکل و سوال باز هم پشتیبان‌های آپاداس به کمک آن‌ها در حل مسائل و مشکلات موجود در محیط کار خواهند شتافت و پاسخگوی سوالات آن‌ها به صورت تلفنی و اینترنتی خواهند بود.

سوالات متداول 

چرا سرفصل‌های حسابداری بازار کار متفاوت از سرفصل‌های رشته‌های آکادمیک می‌باشد؟

هدف اصلی دوره حسابداری بازار کار ورود به بازار کار می‌باشد اما متد آموزش دانشگاهی بر پایه اخذ مدرک می‌باشد. بنابراین سرفصل‌های این دو متفاوت از یک‌‌‌دیگر می‌باشد.

بهترین کلاس حسابداری در تبریز کجاست؟

مراکز آموزش حسابداری متعددی در تبریز وجود دارند. اما مدعی هستیم موسسه حسابداری آپاداس جزء معدود شرکت‌هایی است که به صورت تخصصی به آموزش عملی و کاربردی حسابداری می‌پردازد.

نتیجه‌گیری

بهترین نوع آموزش حسابداری که موجب می‌گردد افراد به راحتی وارد بازار کار شوند، آموزش عملی بر حسب نیاز بازار کار می‌باشد. در این مقاله که توسط تیم آپاداس تهیه گردیده است، تمام مزایای آموزش حسابداری که شما را به کسب درآمد سوق می‌دهد، بیان شده است.

تصمیمات زندگی بر مسیر و کیفیت آن اثر می‌گذارند. تعیین مسیر آموزش و ورود به بازار کار نیز برای علاقه‌مندان به حسابداری نیز جزء تصمیمات مهم به شمار می‌آید. در این مقاله سعی گردید تا به شما در انتخاب مسیر آموزش حسابداری یاری رساند.

آن‌چه از چکیده این مقاله به دست می‌آید، این است که بهترین آموزش، آموزشی است که شما را به راحتی به بازار کار حسابداری سوق دهد. تشخیص بهترین نوع آموزش حسابداری که منجر به استخدام افراد می‌شود با بررسی موارد زیر مشخص می‌گردد:

 1. بررسی سرفصل‌های آموزش حسابداری که منطبق با نیاز بازار کار باشند.
 2. بررسی تعداد جلسه‌های برگزاری به گونه‌ای که نه خیلی نزدیک به هم و نه با فاصله زیاد باشد.
 3. بررسی روش تدریس در کلاس حسابداری که حتما باید به‌صورت عملی و کاربردی باشد.
 4. بررسی سوابق استاد
 5. بررسی تخصص مرکز برگزار کننده دوره آموزش حسابداری.
آموزش حسابداری بازار کار در تبریز
آخرین مقالات
لوگو آموزشگاه حسابداری آپاداس تبریز
آپاداس

مدیر

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}